Jaunā gada apņemšanās – atsākt lasīt

— Laura Ponomarenko

Jaunā gada apņemšanās – atsākt lasīt

— Laura Ponomarenko

Raksts

Publicēts: 10 novembris, 2023

Dalies

Jaunais gads vairs nav aiz kalniem, kad, kā ierasts, visi apņemas dzīvot ja ne labāk, tad vismaz nedaudz citādāk, mainot to, kas dzīvē šobrīd neapmierina. Mēs jūs šoreiz neaicināsim dzīvot pareizāk - atsakoties no vīna glāzes piektdienas vakarā vai šokolādes konfektes pie brokastu kafijas, kā arī neaicināsim iemainīt Netflix pret abonementu sporta zālē, jo mēs, kā ierasts, dodam savu svētību, lai sūtītu ratā visus perfekcionisma baušļus, tā vietā mēs aicināsim jūs atsākt lasīt.

Vai atceries, ka vien nieka 10 gadus atpakaļ, kad internets vēl bija ar iezvani pieeju un telefona modernākā “fīča” bija polifoniskā melodija, mēs ziemas vakarus īsinājām lasot grāmatas? Šajā brīdī tu domāsi, ka es tevi sūtīšu uz bibliotēku vai grāmatnīcu, lai iegādātos kādu biezu romānu, tomēr nē, laiki mainās arī literatūrā, tādēļ es tev piedāvāšu modernu un mūsdienīgu risinājumu – grāmatžurnālu. Žurnālu, kas patiesībā ir neliela grāmata, pilna ar stāstiem, intervijām un viedokļiem dažādām gaumēm un interesēm, kas iekritīs tavā pastkastē katra ceturkšņa pirmajā datumā.

Bet kādēļ nomainīt tik ērtos instagram video pret īsiem stāstiem I`mperfekt lappusēs? Šeit būs pāris iemesli, kādēļ savā Jaunā gada apņemšanos sarakstā ir jāiekļauj punkts “biežāk lasīt”.

Lasīšana nomierina prātu un mazina stresu. Stress ir viena no mūsdienu cilvēces lielākajām problēmām un zinātnieki gadu desmitiem ilgi meklē risinājumus, kā mazināt stresa līmeni. Vienā no pētījumiem (University of Sussex) tika pierādīts, ka cilvēkiem, kas ir lasījuši vien nieka 6 minūtes dienā, ir palēninājusies sirdsdarbība un samazinājies muskuļu saspringums, samazinot stresa līmeni par 68%. Kā izrādās, lasīšana ir efektīvāks stresa mazināšanas veids kā mūzikas klausīšanās vai pastaiga, jo, koncentrējoties uz tekstu, cilvēks aizmirst par savām problēmām un novērš uzmanību no nemierīgam domām.

Apceļo pasauli neizejot no savas mājas. Ja arī tu sapņo par pasaules apceļošanu, bet pagaidām tev nav izdevies realizēt šo sapni – ceļo kopā ar I`mperfekt autoriem un iedvesmojies savam nākamajam ceļojumam vai tieši otrādi – pēc raksta izlasīšanas secini, ka šis galamērķis tomēr nav domāts tev.

Smelies iedvesmu ceļojumiem Latvijas robežās. Iegādājies janvāra numuru un izlasi 12 idejas, kur meklēt piedzīvojumus šajā ziemā. Šobrīd, kad internets ir pilns ar dažādiem bloga ierakstiem un sociālo tīklu postiem, ne vienmēr ir skaidrs, kura informācija ir uzticama un droša, bet kura tikai “copy paste” variants. Tā kā drukātajos medijos publicēto informāciju nav iespējams mainīt vai izlabot, šī informācija vienmēr tiek pārbaudīta, tādēļ mēs apsolām, ka I`mperfekt rakstos tu atradīsi drošu un uzticamu informāciju par tuvākiem un tālākiem galamērķiem!

Paplašini savu redzesloku. Lasīšana ļauj iepazīt jaunus cilvēkus, dažādus viedokļus un skatus uz dzīvi, kas sniedz tev iespēju izkāpt no sevis nospraustajiem rāmjiem un paskatīties uz dzīvi citādāk. Lasīšana paplašina ne tikai tavu vārdu krājumu, bet arī skatu uz dzīvi!

Atrodi līdzīgi domājošos un apzinies, ka neesi viena. I`mperfekt nav žurnāls, kura lappusēs ieraudzīt perfektas dzīves un perfektus cilvēkus, tieši otrādāk – grāmatžurnāla lappusēs mūsu autori nebaidās “atkailināties” un pastāstīt par savām neveiksmēm, dzīves grūtajiem postiem, problēmām, kas bija jāpārvar, kā arī smieklīgajiem un nedaudz neveiklajiem dzīves mirkļiem. Mūsu žurnāla lappusēs tu atradīsi uzticamus draugus, kas ikkatrā numurā iedrošinās un iedvesmos tevi un liks apzināties, ka ar tavu dzīvi un tevi viss ir kārtībā.

Lasīšana ir ieguldījums tavu bērnu nākotnē. Pedagogi šobrīd Latvijā ceļ trauksmi, ka bērnu lasītprasme ir kritiski zema, vienu no iemesliem minot to, ka arī mūsdienu vecāki vairs nelasa grāmatas, neiet uz bibliotēkām un grāmatplaukts mūsdienu mājā ir retums. Pieredze rāda, ka ja vecāki lasa grāmatas vai žurnālus, tad arī bērni kļūst par lasītājiem, tādēļ mēs aicinām lasīt ne tikai sevis dēļ, bet arī saviem bērniem.

Lai izlasītu vienu I`mperfekt rakstu, tev pietiks vien ar 10 minūtēm, un es ticu, ka tu vari atvēlēt 10 minūtes dienā sev, lai aizmuktu no ikdienas steigas, tādēļ sāc ar mazumiņu.


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 10 novembris, 2023

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu