Kamēr pa mājām 2. daļa

— I'mperfekt

Kamēr pa mājām 2. daļa

— I'mperfekt

Raksts

Publicēts: 26 marts, 2020

Dalies

Jau pirms šī visa nodomāju, cik gan forši bija skolas brīvlaikos, kad varēja izgulēties, daudz lasīt Hariju Poteru un spēlēt galda spēlēs kopā ar ģimeni, šobrīd jūtos nedaudz līdzīgi kā brīvlaikā tikai pieaugušas Katrīnas versijā, kura Harija Potera vietā lasa Karīnas Račko romānus. Nav jau pirmā reize, kad ko nodomāju un tas notiek jeb be careful what you wish for.. 


KATRĪNA IESAKA

GRĀMATA - klasika, man un es domāju arī daudziem citiem ļoti mīļa klasika - Harijs Poters, tas man atgādina skolēnu brīvlaiku un rada siltas atmiņas. Es patiesi nevarēju sagaidīt, kad varēšu to vien darīt, kā, ietinusies savā Harija Potera gultasveļā (kas par brīnumu vēl ir labi saglabājusies) ņemt rokās grāmatu un aizplūst tēlainajos, interesantajos tekstos. Noteikti iesaku - burvīga grāmata! 

FILMA - Man On Fire ar Denzelu Vašingtonu, vienkārši ļoti patīk. 

HOBIJS - neticēju, ka kādreiz pienāks brīdis, kad teikšu, ka mans hobijs ir staigāt. Visforšāk ir kopā ar manu mīļo kompanjonu (māsas dēlu Bruno), kurš ratos aizmieg jau pirmajās piecās minūtēs, dodamies pastaigā gar jūru, pēdējā reizē satikām (roņus, gulbjus, mandarīnpīles un vēl tādus stilīgus putniņus (izskatījās pēc zvirbuļiem, bet tādi interesantāki). Nesen arī biju Carnikāvā, vietā kur jūra satiekas ar Gauju, tās vietas Latvijā man vispār liekas maģiskas, kur vienā pusē redzama bangojošā jūra un otrā mierīga upe - un tu tam visam pa vidu kā dzīvē. 

SPĒLES - turpinot justies kā skolēnu brīvlaikā, es patiesi izbaudu tos mirkļus, kad var noņemt no plaukta nedaudz noputējušās galda spēlēs, un  forši pavadīt laiku ar ģimeni. Mani 3 favorīti:

  • Katanas ieceļotāji, domāju gan kurš gan tos nav spēlējis, bet, ja nav, tad noteikti! 
  • Ticket to Ride - ja šobrīd nevaram nekur aizceļot, tad tur gan iespēja ar vilcienu nokļūt dažādos galamērķos visai azartiskā gaisotnē.
  • Dix it - šī ir spēle ar pasaulē skaistākajām ilustrācijām, kas mums liek nedaudz pakustināt savu radošumu, pasmaidīt par sevi un citiem.

PATI APŅEMAS UN TEV IESAKA - jūra vispār no bērnības ir ļoti mīļa man - tā nomierina, tā iedvesmo. Tadēļ iesaku sev un arī jums - doties baudīt skaistos saulrietus, tie patiesi romantiskā veidā mums atgādina par to, ka kaut kā beigas var būt arī skaistas! Baltās smiltis, priedes, jūras gaiss - mana vitamīnu un laimes deva šim laikam! 

IEDVESMAI - “Baudi mirkli mūžībā!” jo patiesi mūsu dzīve sastāv no mirkļiem, mazākiem vai lielākiem, skaistākiem vai skumjākiem, bet jebkurā gadījumā tie ir jāizdzīvo un jāizbauda no sirds! 


INGA IESAKA

Ļoti grūti ieteikt vienu labu GRĀMATU, jo nevar jau saprast, kuram kura grāmata šajā trakajā laikā varētu šķist laba. Es pati, piemēram, gribētu lasīt ko patiešām aizraujošu, iedvesmojošu un smieklīgu, bet tādu grāmatu nemaz nav tik daudz. Ja ir kādas idejas - iesakiet, būšu priecīga. Bet mana pēdējo gadu GRĀMATA laikam gan ir “Šāntarāms”. Un vēl Tomasa Glaviniča “Lielākais brīnums” - abas lasot, es reāli teleportējos un arī pati piedalījos notikumos:). Klātbūtnes efekts iestājās vispārākajā pakāpē.  No jaunākajām varu ieteikt Ingas Grencbergas “Sestā sieva”. Negarantēju, ka patiks, taču tā ir ļoti citāda grāmata, dziļi personiska un atklāta, norezonē ar pašu lasītāju.

Noskatīties FILMU - “Meet Joe Black” ar jauno un vienkārši graujoši skaisto Bredu Pitu un Entoniju Hopkinsu galvenajās lomās. Fantāzijas žanrs, taču liek nopietni aizdomāties par eksistenciālām lietām. Tiem, kas nav redzējuši, es neteikšu, ko filmā atveido Breds Pits, taču skatoties noteikti kļūs skaidrs, ka ne velti šai lomai izvēlēts tieši tik skaists cilvēks.Starp citu, arī aktieriskais sniegums, protams, spožs.

Bet esmu cieši pārliecināta, ka šajā laikā mūsu pelēkajai vielai( un citiem jutekļiem) vajag arī ko vieglāku. Varbūt Vudija  “Midnight in Paris” ( atkal fantāzija, bet esmu šī žanra cienītāja) vai kādu foršu komēdiju. Problēma , ka labo komēdiju nav daudz un tās visi parasti jau redzējuši:), bet varbūt var vēlreiz noskatīties kaut ko ar Hjū Grāntu. Man vismaz patīk. Gan Notinghila, gan “Two weeks notice” un vēl dažas. 

Par SERIĀLIEM - skatos, kad gribu atslēgt smadzenes, vai arī, kad prokastinēju. Vairums no tiem, kurus skatos ir angļu valodā. Vai arī kādā citā svešvalodā, kur vienīgais mīnuss, ka nevari atrauties no ekrāna, jo jālasa angļu subtitri. Taču, ja pierod, tas vispār nemaz nav grūti, turklāt, neļauj iesūnot angļu valodas prasmēm. Kā es to daru? Ja nesaprotu kādu specifisku vārdu vai izteicienu, padzenu kadru atpakaļ un ierakstu to Tildes aplikācijā. Starp citu - tā ir tiešām lieliska aplikācija: Tilde Translator.  Par mazām naudiņām un uz neierobežotu laiku.

Bet, ja ar angļu valodu uz jūs, tad  ir arī vairāki tiešām labi krievu seriāli, pie kam visdažādākajos žanros. Un krievu aktieri ir tiešām spoži.

Angļu valodas pratējiem iesaku noskatīties “The Crown”, tas noteikti ir viens no saistošākajiem pēdējo gadu seriāliem, gan lieliskās aktierspēles, gan arī diezgan precīzi atspoguļoto vēsturisko notikumu dēļ. Netflix vispār piedāvā seriālus katrai gaumei - arī abas “Sex education” sezonas ir diezgan aizraujošas. Bet ja ilgojies pēc spriedzītes, tad “Unbelievable” būs pašā laikā. Mans pēdējā laika atklājums un aizraušanās ir Dienvidkorejas seriāli - fascinē, kā viņi prot vienā stāstā apvienot gan drāmu, gan trilleri, gan romantiku, gan fantāziju, gan ari humoru un ironiju. Tā jums nav nekāda “Vienkārši Marija” vai kas tamlīdzīgs, ticiet man. Krietni augstāka pilotāža. Kad atradīšu vietni, kurā var noskatīties E kanāla radīto amerikāņu “The Royals” ( tā ir par izdomātu karalisko ģimeni, kura tomēr ir britu izcelsmes) un tur ir gan spriedze, gan romantika, gan mode un arī lieliski aktieri ( piemēram, Elizabete Hērlija karalienes lomā), tad noteikti padalīšos. Ļoti laba opcija smadzeņu failu pārslēgšanai.

HOBIJS - mani hobiji pārsvarā ir saistīti ar kustību un sportiskām aktivitātēm. Tā ka esmu zināmā diskomforta stāvoklī, jo nevaru ne slēpot, ne arī apmeklēt dejošanas nodarbības. To es mēģināšu kompensēt vingrojot mājās un daudz staigājot, ko iesaku arī jums. Pagaidām nolēmu izmēģināt, ko piedāvā mūsu pašu FIZZIO - pašlaik iespējama bezmaksas vingrošana fizioterapeita vadībā. Fizioterapeita padomi ir must have katram sēdoša darba darītājam. Tieši ar sēdēšanu saistīts mans trešais hobijs - rakstniecība. Tāpēc pievienojos Zanei, iesaku rakstīt dienasgrāmatu. Vai varbūt beidzot pieķerties stāstu un romānu rakstīšanai :).

Šajā laikā pati APŅĒMUSIES beidzot saplānot savas dienas tā, lai izdodas atrast laiku gan sen neaiztiktu atvilktņu sakārtošanai, gan rakstīšanai, gan fiziskām aktivātēm. Gan arī nobremzēt to trako virpuli un vienkārši mierīgi padomāt, ko vēl dzīvē varētu tādu foršu izdarīt un, kas ir tas, kā vēl pietrūkst Imperfekt.

IETEIKUMS katram no jums - atbalstīsim cits citu. Priecāsimies par otra panākumiem un veiksmēm. Pieliksim kaut mazo pirkstiņu ( bet labāk jau visu roku:)), lai dzīvot būtu jēdzīgi un  priecīgi.


Kristīne Iesaka:

Vienu labu GRĀMATU - no sirds iesaku izlasīt Eleonoras Trojas, zem kuras pseidonīma slēpjas lieliskās autores Inga Gorbunova un Dana Sinkeviča, grāmatu “Savu komētu nedzird”. Stāsts par trijām mūsdienīgām dāmām, katra no viņām tiecas savā ceļā pēc laimes un mīlestības. Grāmata, kuru lasot vairākkārt skaļi smējos. Tik dzirkstoši dialogi, ka šo grāmatu var tiešām izbaudīt un notikumu gaita ieintriģē šķirt lapu no lapas, lai ātrāk izlasītu, ar ko šis stāsts beigsies. 

FILMU - ja vēl nav sanācis noskaties ASV biogrāfisko kara drāmu “Septiņi gadi Tibetā”. Filma balstīta uz Henriha Harera memuāriem. Galvenajā lomā Breds Pits un Deivids Tevliss. Filma ataino Austrijas alpīnista Heinriha Harera dzīvesstāstu un ceļu, kas aizved uz Tibetu Otrā pasaules kara laikā un Tibetas okupācijas laikā. Esot Tibetā, Heinrihs Harers kļūst par Dalailamas tuvāko draugu un skolotāju.

Vēl iesaku noskatīties jau zināmās filmas “A Star Is Born” 1976. gada versiju ar Bārbaru Streizandi un Dzūdiju Gārlandu galvenajās lomās. Stāsts labi zināms, tomēr katrā no filmām tas uzrunā citādāk.

APLIKĀCIJU - lietoju Paulas Freimanes monacofit.com un iedvesmojos veselīgu un gardu maltīšu gatavošanai katru dienu. Tāpat aplikācija piedāvā dienas treniņu plānu, kas ir lieliska alternatīva, lai izkustētos, it īpaši laikā, kad sporta zāle nav pieejama. 

APŅEMŠANĀS - ideāls laiks pārkārtot plauktus un atvilktnes un atbrīvoties no visa liekā, dodot vietu jaunai enerģijai. Apņemos arī vienreiz par visām reizēm sakārtot foto un video arhīvu, atlasīt foršākos kadrus, un tos arī nodrukāt reālās foto kartītēs, izveidojot reālu taustāmu fotoalbumu. Tas patiesi ir aizraujošs un laikietilpīgs process, ceru, ka man izdosies.

IETEIKUMS TEV: katru dienu esi pateicīgs, par to, kas tev ir!


Linda iesaka:

GRĀMATA - jo vairāk, jo labāk izlasītas grāmatu kaudzītes, Katra grāmata ir ļoti liela vērtība. Bet lieliska lasāmviela, lai saprastu, izprastu kādi mums katram  ir mīlestības mikšļi, uzzināt arī pašiem, un kāda mīlestības valoda piemīt Tev! Ieteiktu: Gerijs Čepmens “Piecas mīlestības valodas”. Grāmata par piecām izpausmes valodām: kvalitatīvi pavadīts laiks, apliecinājuma vārdi, dāvanu pasniegšana, mīlestības darbi, fizisks pieskāriens. Atrodi savu!

RAIDĪJUMS  „Adreses”, bija un paliek mans mīļākais raidījums. Kaut arī vairs nepārraida, bet arhīvos vienmēr atrodams! Adreses aizrauj ar iespaidīgiem, stāstiem pa arhitektūras dažādību, dzīvesvidi mūsdienās Latvijā. M. Ķibilds dodas uz divām atšķirīgām vietām jeb adresēm, līdzi ņemot kādu citu lielisku ceļa biedru un dodas izzināt, un dalīties iespaidos. Raidījums ik reiz pārsteidz ar kvalitatīvo saturu.

SERIĀLS - nepārspējama klasika amerikāņu bestsellers seriāls “Friends”, ko var skatīties un skatīties, visās dzīves situācijās un liks pasmaidīt.

HOBIJS - lasīt, lasīt, lasīt savu grāmatu kaudzīti un, kad saulīte spīdēs spožāk, paņemt rokās otu.

PATI APŅEMAS UN TEV IESAKA - pavasaris nāk ar klasisko pavasara tīrīšanu, un tas ir pirmais, ko apņemos darīt. Un ar silto laiku vairāk doties arā pēc D vitamīna.

IEDVESMAI - ir tāds teiciens “Ja Tu nemāki izbaudīt savu ikdienas tējas dzeršanu (mazais ikdienas notikums), tās aromātu, garšas nianses, mieru, ko šis mirklis dod…tad Tu nemāki izbaudīt dzīvi vispār! ”

 

Ilustrācija: Pinterest, Mexican textile artist Victoria Villasan


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 26 marts, 2020

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu