Foto - Shutterstock
Dizainpasaulei kādu brīdi atkal jauns favorīts – septiņdesmitie gadi. Un kā mēs visi labāk vai sliktāk atceramies, tā neatņemama sastāvdaļa bija makramē: pie sienas, ap puķu podiem, durvju ailēs, uz klubkrēsla un kur tik vēl ne. Labās ziņas ir tādas, ka makramē arī ir back! Turklāt, kā izrādās, pat gorillas mezglo savas mājas.
Kā prestats visam hig-tech, digitāli glancētajam un futūristiski nesagremojamam mezglošana jeb makramē šajā ziņā ir absolūti nepretenciozs - tam der jebkas striķveidīgs, sākot no pabiezāka diega un beidzot ar virvi, tas arī nesmādē nevienu materiālu – gan pieklusināti dabisku linu, gan neonspīdīgu sintētisku neilonu, un tas vienmēr ir ar rokām darināts - pašu vai citu.
Eksperti sakās, ka to viegli iekombinēt jebkurā interjerā. Jo pietiek tikai ar vienu piekaramo puķpodu. Vai gigantiska izmēra mezglotu sienas kanvu. Katrā ziņā arī dizaina un mājlietu izstādes ir pilnas ar dažādiem mezglojumiem. Bet tā pūce ar plastmasā gailošām acīm gan vēl joprojām var palikt bēniņu pažobelē, ja kas.
Mezglots puķpods, Lene Bjerre, Ambiente 2018
Makramē tiek dēvēta arī par jauno meditāciju, jo to viegli apgūt (nav nekāda tur māla virpošana!) un tie, kas izmēģinājuši, uzstāj, ka mezglu siešana dzīvē atmezglo ne vienu vien mezglu galvā. Vairāki zinātniski pētījumi ir atklājuši, ka darbs ar rokām rada izmaiņas vairākos smadzeņu centros, kas savukārt var atvieglināt depresiju un uzlabot spēju risināt problēmas.
Nav jau obligāti jānomezglo visa māja no augšas līdz apakšai.
Makramē labi izskatās arī tikai nelielās detaļās. D&M, Ambiente 2018
Nez vai to zināja 13. gadsimta arābi, kas makramē palaiduši dzīvē, lai gan mezgls kā tāds jau ir tikpat vecs kā cilvēce, ja ne vecāks - jo gorillas arī mezglo savas mājvietas. Vismaz pagātnē makramē nebija nekāda tur pragmatisku sieviešu padarīšana vien: jūrnieki, piemēram, brīvajā laikā mezgloja šupuļtīklus un jostas. Bet vislielāko popularitāti tā baudīja nevis hipiju laikos, bet gan Viktorijas laika Anglijā, kur mezglots bija gandrīz viss - sākot ar lampas abažūru un beidzot ar aizkariem.
Jauktā tehnikā darināti lampu abažūri. Kersten, Ambiente 2018
Kā mūsdienās makramē pienācīgi iekļaut interjerā, vari lūkot Instagram, kur, iespējams, vispopulārākais ir Emily Katz konts ar 142 tūkstošiem sekotāju.
https://www.instagram.com/emily_katz/
Foto - Dana Sinkeviča
Publicēts: 09 decembris, 2018
0 komentāri
Lai komentētu nepieciešams autorizēties.
Ienākt ar E-pastu ienākt ar Facebook