Vīrieši kā izmirstoša suga

— Leonards Skudra

Vīrieši kā izmirstoša suga

— Leonards Skudra

Raksts

Publicēts: 01 decembris, 2022

Kategorija: Žurnālā

Dalies

Jau kopš seniem laikiem sievietēm ir nācies samierināties, ka viņām jādzīvo vīriešu kontrolētā pasaulē, kur daiļais dzimums ir spiests pielāgoties vīriešu diktētiem spēles noteikumiem. Taču mūsdienās ir virkne rādītāju, kuros vīrieši arvien vairāk atpaliek no sievietēm, piemēram, izglītības līmenis un mūža ilgums. Drosmīgākie pētnieki pat prognozē, ka vīriešiem draud izmiršana un nākotnes pasaulē dzīvos tikai sievietes.

Gadījumā, ja jums mājās vēl ir aizķēries kāds vīriešu sugas eksemplārs, šajā gada nogalē no viņa tāpat, visticamāk, nav nekādas jēgas, jo miljardiem vīriešu visā pasaulē ir apvienojušies sektā, kas pie televizoru ekrāniem skaita lūgšanas un nepacietīgi gaida jaunākās ziņas no Tuvo Austrumu reģiona. Nē, šādu reliģiozu degsmi nav izraisījusi Jēzus bērniņa dzimšana un pat ne Ziemassvētku vecīša pasaules turneja, jo šajā decembrī vīriešu prātus ir pārņēmis Katarā notiekošais pasaules čempionāts futbolā. Protams, futbola fanu vidū ir arī daudz sieviešu, tomēr lielākoties daiļais dzimums ir pārāk saprātīgs, lai tērētu savu dārgo laiku, skatoties, kā 22 pieauguši vīrieši pusotru stundu skraida pakaļ vienai bumbai.

No otras puses, kamēr veči sēž pie televizora, sievietēm ir parādījies vairāk brīvā laika pārdomām, vai viņām no tā sauktā “stiprā dzimuma” klātbūtnes vispār ir kāds labums. Senos laikos vīrieša pienākums bija stiept mājās nomedīto mamutu, lai varētu pabarot ģimeni, bet mūsdienās lielākā daļa sieviešu ar “mamuta medīšanu” tiek galā tikpat labi, ja ne vēl labāk, kā vīrieši. Un tad jau var arī aizdomāties līdz ķecerīgai domai par zinātniskās fantastikas romānos aprakstīto nākotnes pasauli, kurā vīrieši ir izzuduši un cilvēce sastāv tikai no sievietēm.

Starp citu, Latvija ir viena no valstīm, kas spērusi visplatāko soli šajā virzienā, jo mums jau tagad ir 117 sievietes uz 100 vīriešiem. Tas ir augstākais rādītājs Eiropas Savienībā. Galvenokārt tādēļ, ka mūsu vīrieši ir diezgan vārgi radījumi, kas dzīvo par desmit gadiem īsāku mūžu nekā sievietes: Latvijā sieviešu vidējais mūža ilgums ir ap 80 gadu, bet vīrieši knapi novelk līdz 70 gadu vecumam.

Ja turpināsies līdzšinējās tendences, tad vīriešus varētu piemeklēt līdzīgs liktenis kā dinozaurus, DVD atskaņotājus un automašīnas ar iekšdedzes dzinēju, ko Eiropas vides aktīvisti plāno aizvākt no pilsētu ielām jau līdz 2050. gadam.

 

Vīriešu deģenerācija

No otras puses, runas par vīriešu izmiršanu varētu būt nedaudz pāragras, jo pagaidām mēs joprojām dzīvojam vīriešu iekārtotā pasaulē. Tie bija vīrieši, kas “atklāja” Ameriku un Austrāliju, izgudroja grāmatu drukšānas tehnoloģiju, radīja automobiļus, datorus, internetu un mobilos telefonus, kā arī saražoja tik daudz atombumbu, lai varētu vienā mirklī iznīcināt lielāko daļu cilvēces. Varbūt tieši tāds ir vīriešu “plāns B” jeb, nedaudz pārfrāzējot Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu: “Kam mums tāda pasaule, kurā nav vīriešu?”

Skaidrs, ka agri vai vēlu pienāks beigas ne tikai vīriešiem, bet arī visai cilvēcei, jo mūsu Saulei ir atlikuši vairs tikai daži miljardi gadu, līdz tā izkūpēs Visumā. Sievietēm izredzes nodzīvot līdz pasaules galam ir krietni lielākas nekā vīriešiem, jo biologu pētījumi liecina, ka vīriešiem ir atlikuši tikai daži miljoni gadu. Zinātnieki skaidro, ka XX hromosomu komplekts, kas nosaka piederību sieviešu dzimumam, ir daudz stabilāks par vīriešu XY komplektu, jo Y hromosoma daudzu paaudžu laikā pamazām degradējas un nākotnē varētu izzust vispār. Oksfordas universitātes ģenētikas profesors Braiens Saikss pat sarakstīja grāmatu “Ādama lāsts: nākotne bez vīriešiem”, kurā izvirzīja hipotēzi, ka vīriešu izzušana varētu notikt jau 5000 paaudžu laikā jeb aptuveni pēc 125 000 gadu. 

(Šis ir tikai raksta sākums. Visu rakstu lasi Imperfekt ziemas numurā!)


uz visiem lasāmgabaliem

Publicēts: 01 decembris, 2022

Kategorija: Žurnālā

Visu rakstu lasiet žurnālā Imperfekt

Ziema 2022

 

Dalies


0 komentāri

Lai komentētu nepieciešams autorizēties.

Ienākt ar E-pastu